Saturday, 16 June 2018

242 - byle do jesieni!

Trauma i koszmar. Gdyby nie wiatrak od M. to byśmy z Misiatym już dawno zostali dwoma tłustymi skwarkami na tej patelni rzeczywistości. Jeszcze się jakoś trzymamy, ale jest słabo. A susza straszna, więc znowu wszystko podrożeje...Małe radości, ale więcej kłopotów - jak zwykle :-/ Robi się pasiak, dużo się rysuje, się pisze (ale ostatnio słabo, bo im cieplej tym więcej galarety zamiast mózgu i skupić się nie można).


Już jakiś czas temu powstał sobie szyjogrzej/opaska z Plötulopi - ostatnie resztki wyrobione zostały do cna, ładnie wyszło, gryzie makabrycznie, zamierzam podszyć jakąś miękką materią. Zdaje się, że im bardziej sarkoidoza w natarciu, tym mocniej mnie wszystko uczula. Ot, życie. Model: Leopold.

Uściski!
L.

10 comments:

 1. Szyjogrzej w porządku, ale jeśli gryzący- to nie do noszenia.Pomysł z podszyciem chyba dobry. Milutkie i dodatkowo ciepłe są cienkie polarki- w szmatexach zawsze coś można trafić za psie/nomen omen/ pieniądze. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polary u mnie odpadają, okropnie uczulają i skóra się poci w sztucznym.Myślę o miłym bawełnianym dżerseju. :-)

   Delete
 2. Też mi polar na podszywkę przyszedł do głowy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polar nieeeee... jakiś dżersej miękki.

   Delete
  2. A jakby tak nabrać oczka i dodziergać spód z jakiejś innej miękkiej i niegryzącej włóczki? Taki double knitting zrobić?

   Delete
  3. To już będzie za wąskie, żeby przełożyć przez głowę :-)

   Delete
 3. A u mnie - błogo nic się nie chce w ciepełku, tylko tak sobie leniwie skwierczeć i wygrzewać zmarznięte psyche;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Weź :-( ja mam udar cieplny po przejściu pół kilometra... :-/

   Delete
 4. Wyczytałam, że dobrze by mi było na Wyspach +7 zimą i 18 latem. Ale mam rodzinę i nici z dobrego klimatu. Mnie też te temperatury wykańczają. Szyjogrzej świetny, już tęsknię do jesieni.... Tak, jak Ty.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja to ja, ale Misiaty może mi zejść śmiertelnie przez ten skwar :-(

   Delete