Saturday, 23 December 2017

223 - Jughead Hat

Nie robię rzeczy na zamówienie, chyba że jest to zamówienie od Przyjaciół. Tym sposobem rozkminiał człowiek przez 2 tygodnie *jak to udziać*, żeby było *w miarę* podobnie. Człowiek rozkminił, Przyjaciele zadowoleni (uffff! jak się człowiek bał!). A przy okazji przybyło drutów, bo się okazało, że wysokogatunkowe merynosy na bambusach z żyłką od kroplówki się kudłaczą i potrzeba wielka metalowa nastała ;-)
O drutach będzie potem, bo traktuję je jako prezent noworoczno-urodzinowy, zatem zamieszczę w stosownej porze ;-)

A teraz do rzeczy: Jughead hat to czapka-korona, z siedmioma zębami. W oryginale, jak misie zdaje, to podwójna cieniutka dzianina maszynowa (ściągacz 1/1), machnięta w zęby na owerloku. Wybrano cudowną włóczkę, grubaśną, mięsistą i ogólnie cud miód, ale... zupełnie niezgodną z oryginałem. 

Włóczka pochodzi z Włóczek Warmii (ostatnio mój ulubiony sklep z wełną!) i jest to 100% Merino Extra Fine.(150 gramów w motku, sugerowane druty to 4,5-5)

Merynos się w praniu rozwleka, wściekle rozwleka. Też się rozwlekł. Znaczy próbka się rozwlekła, więc podrapawszy się uprzednio w siwą główkę, sięgnęło się po druty 3,5. Mądrość to była ;-)

Produkt finalny, inspirowany czapą bohatera serialu "Riverdale", wygląda tak:


Model: Leopold de Styropian


Miłego wszystkiego! ♥

4 comments:

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt, żeby były jasne i przyjazne, żeby dały Ci mnóstwo radości! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tobie najlepszego :-) Ja obchodzę moje urodziny i urodziny moich Przyjaciół, nie celebruję urodzin postaci mitologicznych ani historycznych ;-)

   Delete
 2. Tyz piknie! ;)) Dobrego roku zatem. Niech będzie Ci przyjazny w każdym zakresie! Wszystkiego naj! :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. I nawzajemnie! Przede wszystkim SZCZĘŚCIA, bo bez szczęścia nic się nie uda (a ci na Titanicu byli i zdrowi i bogaci ;-))

   Delete